Šolski vrt nam omogoča drugačne načine učenja. Učenci 1., 2., 6., 7. in 8. razreda smo v tem šol. letu skupaj skrbeli za šolski vrt. Uredili smo že obstoječe gredice.

Urejanja smo se lotili kot pravi vrtnarji. Sadike smo dobili od Vrtnarstva Antolin Odranci. Uredili smo gredico z jagodami. Preizkusili pa smo se z načinom vrtnarjenja z zastirko.

V zgodnji pomladi smo občudovali prve znanilce pomladi, ki jih imamo na eni od naših gredic.

Učenci pri izbirnem predmetu POK so iz zelišč z našega vrta izdelovali kreme in čaje. Pri naravoslovnem krožku so učenci z učiteljico pripravili melisin in metin sirup.

Vrt predstavlja izjemen učni prostor. Nismo se naučili le osnov vrtnarjenja, ampak smo spoznali, kako odgovorno je skrbeti za rastline, da kasneje lahko uživamo njihove plodove.

sodelujoči učenci in učiteljice